VANDR DO POHÁDKY

V pátek odpoledne jsme se za celkem hezkého počasí sešli na nádraží, abychom se vydali na náš druhý "Vandr do pohádky". Cesta proběhla dobře, takže sme se před osmou hodinou večerní už vrhali útokem na Hrádek. Věčer jsme se věnovali přípravě večeře, prohlídce hradu a zpívání u ohně. V sobotu nám začalo pršet, přesto sme se dali do opravy hradu. Kopali sme jako o život a zarovnávali terén. sobotní večer sme příjemně herně strávili ještě s dalším oddílem v hradní věži. Nedělní úklid celého hradu a cesta domu. Na památku si kažký odnesl pohled hradu, čímž na něj také trošku přispěl.

Zálesácký vandr do pohádky aneb víkend v lese

   Naše zálesácká výprava trvala necelé tři dny. V pátek jsme odcestovali vlakem z Mostu a dojeli do Úštěka. Odtamtud jsem si to šlapali s nákladem na zádech k našemu cíli - na hrádek Helfenburk. Tam jsme dorazili v předvečerních hodinách - akorát na večeři. Shodili jsme naše krosničky a vybalili hody. Seznámili jsme se tu s dalšími trempíky, kteří se již bavili u ohně. Po nkolika pěkných písničkách, kterými nás bavil hlavní vedoucí Tyma, jsme ulehli pod širé nebe. Na noc se nám vyjasnilo, takže jsme s klidem usnuli.

   Ráno nás probudila zima a rosa, ale to vše jsme přežili díky snídani a rannímu běhu kolem hradu. Poté následovaly zábavné hry, při kterých jsme měli zjistit, že hrádek má studnu
  hlubokou 60 metrů, a že se na něm natáčela pohádka Dva na koni a jeden na oslu.Dále jsme měli za úkol sebrat jahodník, maliník, břízu, kopřivu a udělat z toho všeho chutný čaj, což se povedlo jen jedné skupině ze tří. Ve zbývajícím půldni jsme si užili ještě spoustu legrace. Mělo to jen jednu malou chybu - a to, že nám naše hry přerušoval občasný deštík nebo mrholení, ale to nám vůbec nevadilo.

   V neděli jsme se brzy ráno probudili, nasnídali se a začali pouklízet okolí. Později jsme si zabalili a opět vyrazili na vlakové nádraží, kam jsme před necelými třemi dny dorazili. Zkrátka celý víkend jsme si pořádně užili a jen škoda, že nebyl o pár dní delší.

                                  Zálesáci