HRY BEZ HRANIC

Jirkov - Most - Litoměřice
3. ročník
25.3.2000

(převzato z Deníku Mostecka 27.3.2000)

Vítězství si domácí Zálesák
letos nenechal uniknout

KLÁNÍ TŘÍ MĚST / Třetí ročník netradičních soutěží
byl plný zábavy, veselí a sportovního zápalu

   RŮŽENA MARTÍNKOVÁ

   MOST - Třetí ročník Her bez hranic uspořádaly v sobotu v tělocvičně 8. ZŠ Dětská organizace Zálesák Most a pionýrská skupina Osmička.

   K soutěži organizátoři přizvali věkově smíšená družstva z Chomutova, Jirkova, Mariánských Radčic, z Litoměřic a Mostu. Mostecké zastupovali soutěžící ze Zálesáka, Osmičky, oddílu Naturo i z klubu dětí při Centru volného času. Celkem
  devět pětičlenných družstev si to rozdalo v pěti netradičních soutěžích, jako byly například sloní závody, plovoucí puzzle, sněhulákoviny.

   Z jednotlivých oddílů a skupin přijeli soutěžící podpořit kamarádi, a tak o zábavu a veselí veselí bylo postaráno. Kulturní část si vzaly na starost děti z kroužku aerobicu při pionýrské skupině Osmička, které byly nedávno velmi úspěšné v celostátní přehlídce a získaly pohár nejúspěšnějšího amaterského kolektivu.
     Na vítěze čekala skleněná těžítka s emblémem soutěže a řada dalších cen. Soutěžili i diváci, kteří si tipovali na vítěze. Ti nejlepší odhadci si domů odnášeli walkmana, puzzle a bezdrátová sluchátka. S cenami organizátorům vypomohli firmy Bižuterie Růžinová, Altus a J. H. Interiéry.

   Ale to už bylo jasné, že vítězem letošních her se stal pořádající Zálesák před Zlým snem z Chomutova a mosteckou Osmičkou.